logo
...

SICAM 2017

  • 26th October, 2017
  • By:

Od 10. do 13. novembra v meste Pordenone (Taliansko) sa uskutočnila medzinárodná výstava nábytku SICAM. Tradične spája zástupcov nábytkových spoločností, výrobcov doplnkov a nábytkových komponentov, návrhárov a architektov.
Ôsmy rok po sebe mestečko Pordenode sa na štyri dni stáva centrom Európy, kde to žije nábytkom, platformou pre výmenu nápadov a miestom stretnutia popredných odborníkov z celého sveta. Tento krát naša spoločnosť KORNAS bola medzi hosťami výstavy.
Nasýtený program, viac ako 550 exponátov, a obdivuhodný priestor podujatia nás mohli prekvapiť a potešiť svojou rôznorodosťou. Nehľadiac na naozaj veľký počet účastníkov, vybrali sme nasledujúce globálne tendencie rozvoja trhu nábytku v súčasnosti a budúcnosti. Kam smeruje celé odvetvie?
Delíme sa základnými trendami nasledujúcich rokov:
• smart nábytok. Stôl transformér, „skryté“ riešenie pre úschovu kuchynského riadu a iných predmetov. Tendencie zariadenia interiéru v štýle smart nie sú nové, ale práve teraz naberajú obrátky a prechádzajú z kategórie „luxus“ do každodenných riešení.• minimalizmus. Zabudované spotrebiče, maximálne uzatvorená kuchyňa a obývačka, čisté a jednoduché línie. Keď sa pozrieme na interiér, zariadený v takom štýle, tak aj chceme dodať, že nič tu nie je nazvyš.• prírodnosť. Globálny ekotrend je medzi lídrami už niekoľko rokov, a v najbližšom čase ani neplánuje opustiť svoje pozície. Prírodné materiály alebo autentická imitácie dreva, kameňa, betónu, kovu sa používajú všade: počnúc nábytkovými dvierkami končiac nábytkovými úchytmi.• funkčnosť. Optimalizácia úložného priestoru je hlavným vektorom rozvoja, o ktorý sa zaujímajú ako dizajnéri tak aj my s vami. Účastníci SICAM prezentovali pohodlné možnosti racionálneho a užitočného „naplnenie“ kuchynských skriniek a zásuviek.• osvetlenie. Populárnosť bodového nábytkového osvetlenia je už známa. Ak predtým výrobcovia ponúkali osvetľovať iba nábytok a pracovnú plochu tak teraz reč ide aj o osobitných zásuvkách a vnútorných skrinkách.
Okrem globálnych tendencií sme spozorovali aj veľa mikrotrendov. Napríklad, odchod od lesklých povrchov, obľúbenosť otvorených regálov a úchytiek s profilom tvaru obráteného L. A to zďaleka nie je celý zoznam toho čo sme videli.
Takéto výstavy nepochybne inšpirujú a poskytujú jasný vektor vývoja a porozumenia trendov v blízkej budúcnosti. Nabili sme sa nápadmi a dúfame, že aj vy vďaka nášmu výberu.